Soutěž Space Exploration Masters

Novinky , Soutěže

Soutěž Space Exploration Masters

V rámci mezinárodní soutěže Space Exploration Masters  jsou vybírány nejlepší produkty, služby nebo podnikatelské záměry, které dokáží zvýšit přínos vesmírného průzkumu pro společnost. Pod záštitou Evropské kosmické agentury (ESA) vznikla soutěž v roce 2017, kdy se přihlásilo více než 400 uchazečů z 30 různých zemí světa, z nichž porota vybrala 6 vítězů. Ti obdrželi výhru v podobě 600 000 Euro a dostali příležitost svůj záměr zrealizovat.

 

Přihlašování do druhého ročníku soutěže Space Exploration Masters již začalo! Uchazeči mohou své přihlášky posílat až do 31. července 2018.

 

Do Space Exploration Masters se mohou přihlásit uchazeči, jejichž nápad lze zařadit do následujících odvětví: Human Space and Robotic Missions, Space Resources & Industry, Discovery & Space Observation, Spacecraft, Rockets, Propulsion, Space Tourism, Deep Space Communication & Navigation, Space Habitats, and Life Sciences.

 

Soutěž podporují světové instituce a průmysloví partneři, kteří sestavili 5 kategorií, v nichž mohou uchazeči soutěžit se svým nápadem:
– Health and Food Challenge
– ESA & Commercial Partners Challenge
– SpaceResources.Lu Challenge
– Astrosat & Huntsville Challenge
– Sustainable Exploration Challenge

 

Z pěti vítězů v jednotlivých kategoriích bude následně vybrán veřejným hlasováním celkový vítěz, který bude moct využít dva dny odborného poradenství v hodnotě 2 000 Eur pro rozvoj podnikání a fundraising.

 

Kromě výše uvedeného mohou uchazeči soutěžit o ESA Space Solution Prize. Cenu v podobě studie proveditelnosti v hodnotě 40 000 Eur obdrží vítěz s nejlepším business modelem.

REGISTRACE ZDE

 

Tags: