9. - 10. 11. 2018

Space Application Hackathon

Space Application Hackathon is technology competition organized by ESA BIC Prague in cooperation with other partners within the Czech Space Week. For 24 hours, teams come together to work on challenges with the goal to imagine and design innovative services and products that find every day uses for space technologies or data. Teams composed of 2-5 multidisciplinary participants will try to create a prototype with business potential that can be pitched in 7 minutes.

12. - 15. 11. 2018

Workshopy Akademie věd ČR

TÉMATA:
Výzkum vesmíru, pozorování Země a technologické inovace s ESA; Prezentace české účasti na vědeckých a technických projektech ESA; Příležitosti ESA pro mladé výzkumníky a studenty; Perspektivy a diskuse o další spolupráci s ESA

Deadline registrace: 1. listopad

Zaslání abstraktu: 7. října

12. 11. 2018

End-of-Year Konference EBP

Každoroční závěrečná konference inkubátoru ESA BIC Prague. Představíme nové startupy vybrané k inkubaci a přivedeme na stage zajímavé hosty z ČR i ze zahraničí. Akcí odstartujeme Czech Space Week – týden plný workshopů, konferencí, seminářů a dalšího.

Vstup pouze pro zvané.

13. 11. 2018

Konference k 10. výročí členství ČR v ESA

V rámci Czech Space Week proběhne výroční konference shrnující 10 let členství ČR v ESA, prezentace a zhodnocení dosavadní účasti ČR na kosmických projektech, představení úspěšných technologií a účastí na misích, k nimž by se české firmy a čeští vědci bez účasti v ESA jen obtížně dostali. Na konferenci přislíbil účast generální ředitel ESA, Johann Woerner. 

14. 11. 2018

Industry Day v Brně

Den plný nových technologií v průmyslu od předních firem a institucí v českém kosmickém sektoru. Tento veletrh se bude vůbec poprvé konat v České republice. Chybět nebudou nejrůznější semináře, workshopy, B2B zóna a další. Cílem bude vzájemně propojit nejen space firmy, ale inspirovat jiné sektory k zapojení do kosmických aktivit. Vrcholem dne bude „motivační konference“.

14. 11. 2018

Space Job Fair

The Czech Space Industry is hiring in all disciplines!
Space Mission Design, Spacecraft Operation, Software Development,
Engineering, Manufacturing, Cyber security, Robotics, Artificial Intelligence, Rocket science, Radio Communication, Business, Law, and much more.

Openings available for all experience levels, from internships to professionals.

15. 11. 2018

Space for Women

Have you ever thought of working in the space area? 

Join us for an informal breakfast with the women who have found their way to the stars and let them inspire you by their stories from the field of science, psychology or law. This is Space for Women!

16. - 17. 11. 2018

2018 GSA Open Days

The GSA Headquarters in Prague will be open to the public for 2 days the 4th year in a row. This is a unique opportunity to get an insider’s look at the European GNSS (Global Navigation Satellite System) services and the people behind them.

 

16. 11. 2018

Space Night s promítáním

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga.

Film bude následován diskuzí s odborníky o současné (i minulé) kosmonautice.

18. 11. 2018

Koncert filmové sci-fi hudby

Koncert při završení Czech Space Week se bude konat v neděli 18.11. v sále Martinů na Hudební Akademii Múzických Umění. Tématika vesmíru, science fiction a všemu, co se k němu jakkoliv pojí, je našemu tělesu velmi blízká. Program proto naplňujeme vším, co si zarytý fanoušek může jen přát! Tento výjimečný koncert si rozhodně nenechte ujít. Kapacita sálu je omezena.