Český kosmický průmyslový den

Datum: 14. 11. 2018

Čas: 10:00 - 17:00

Místo konání: Hvězdárna a planetárium Brno

business | Czech Space Week | experti | konference | start-up | studenti | veletrh

 

Na historicky na prvním Českém kosmickém průmyslovém dni budete mít možnost seznámit se s českými i zahraničními firmami působícími v kosmickém průmyslu. Ty zde představí své produkty a služby. Akce Vám nabídne prostor nejen pro obchodní jednání s firmami v rámci networkingové zóny, ale i získání informací o zapojení se do programů ESA, podnikatelského inkubátoru, technologických soutěží či technologickém transferu. V případě, že by Vás zajímala spolupráce s kosmickým sektorem, budou pro Vás připraveny odborné semináře i technologická konference Gate2Space, kde budou představeny programy ESA i úspěchy českých firem.

Cílem akce je posílit vazby a spolupráci mezi kosmickým průmyslem o ostatními sektory. Představí se zde české firmy z oboru jako je Frentech Aerospace, SAB Aerospace, Evektor, 5M, Sobriety, CGI, Sobriety, Radalytica, Aleego a OctoGeo či nadnárodní firmy jako Honeywell, Thales Alenia Space a OHB. A mnoho dalších!

Plný seznam vystovavatelů nalezte ZDE.

Zároveň bychom Vás chtěli informovat, že akce je pro účastníky zdarma.

 

Kdy: 14. listopadu 2018, 10:00 – 16:00

Kde: Hvězdárna a Planetárium Brno

 

Akce je rozdělena do několika bloků:

Dopolední blok 10:00-12:00

Pro firmy, jež mají zájem se o kosmickém sektoru a spolupráci dozvědět více:

  • Jaké firmy v kosmickém průmyslu působí a jak s nimi spolupracovat i v jiných oblastech
  • Jak se zapojit do programů financovaných Evropskou kosmickou agenturou
  • Jak začít podnikání s inkubátorem ESA BIC
  • Jak pro firmu zajistit technologii z ESA či se stát jejím dodavatelem

Workshopy:

10:30 ESA BIC Prague – začínáme podnikat v kosmu

11:00 Ministerstvo dopravy – Možnosti zapojení firem do programů ESA

11:30 ESA Technology Transfer Broker pro ČR (jak získat technologii z kosmu)

 

Veletrh kosmických firem

 

B2B jednání

 

Odpolední blok 12:00-16:00

Pro firmy, jež jsou v kosmickém sektoru etablované:

Gate2Space 2018 – konference 12:00-16:00 – pátý ročník konference Gate2Space 2018 o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit, kterou pořádá Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR. Účastníci se dozvědí o příležitostech zapojení do projektů ESA v příštím roce, o alokacích v jednotlivých programech a také o stávajících úspěších české kosmické komunity. Konferenci moderuje Ing. Pavel Habarta, ESA Technology Transfer Broker pro ČR. Program konference je níže.

 

Workshopy

12:00 IBM: Blockchain a cloud v kosmu

12:30 VZLÚ: Spolupráce v oblasti kosmických projektů

13:00 Thales Alenia Space: Aktivity a spolupráce

13:30 OHB: Aktivity a spolupráce

14:00 SAB Aerospace: Kosmické projekty a spolupráce

14:30 Ministerstvo dopravy: Doplňující programy ESA (konzultace)

15:00 ESA: Program Business Applications

15:30 Honeywell: Aktivity a spolupráce

16:00 Ministerstvo dopravy: Doplňující programy ESA (konzultace)

 

B2B jednání

 

SpaceJob Fair 2018 – 10:00-16:00 – Vůbec poprvé se bude v České republice konat job fair čistě zaměřený na kosmický průmysl. Jeho organizátorem je tým, který stojí za projektem SpaceJobFair (spacejobfair.com) a má s organizací podobných akcí již zkušenosti. SpaceJobFair nabízí unikátní příležitost, jak českým firmám pomoci nalézt špičkové studenty a mladé profesionály v nejrůznějších oborech (ekonomické, přírodovědné, technické atd.). Součástí budou vzdělávací workshopy a také pracovní pohovory. Výběr účastníků bude ušit na míru jednotlivým zúčastněným firmám tak, aby pro ně byla akce co nejpřínosnější. Pro firmy je účast placená.

 

Večerní blok 18:00-20:00

Den bude ukončen slavnostní večerní akcí „Why space, why now?„, kde se představí řečníci z firem OHB, Thales Alenia Space, IBM, ESA a dalších význačných firem a institucí, aby se podělili o své vize pro kosmický průmysl a proč bychom zde měli být aktivní (účast je pouze na pozvání). 

 

Svou účast můžete potvrdit zde:

  • Pro registraci na veletrh je zde ODKAZ.
  • Pro registraci na Gate2Space se klikněte zde na ODKAZ.
  • Více informací a registrace na SpaceJobFair ODKAZ

 

(Účast je bezplatná. Po registraci Vám dorazí mail s možností instalace aplikace pro přihlášení na jednotlivé workshopy, B2B jednání a přednášky)

Akce se koná v rámci Českého kosmického týdne, za podpory generálního partnera OHB a hlavních partnerů SAB Aerospace, Thales Alenia, IBM a Honeywell. Organizátory jsou Agentura CzechInvest, Ministerstvo Dopravy, Technologické centrum Akademie věd a Jihomoravské Inovační centrum JIC s podporou Hvězdárny a planetária Brno.OHB System AG https://www.ohb-system.de/main-company.html