SPACE NIGHT IX – CUBESATY: Malé družice s velkým potenciálem

Datum: 25. 6. 2018

Čas: 18:00

Místo konání: Prague Startup Center, Jungmannova 31, 110 00 Praha

panelová diskuze | Space night | start-up | studenti | veřejnost


Přijďte se podívat na devátou Space Night z produkce kosmického podnikatelského inkubátoru ESA BIC Prague!

Tématem jsou tentokrát CubeSaty, tedy malé družice o velikosti jen několika desítek centimetrů a hmotnosti několika kilogramů. Tyto družice i přes své malé rozměry a hmotnost v současné době začínají čím dál tím více přebírat úlohy větších družic. Jen v roce 2017 bylo vypuštěno asi 300 CubeSatů! Mezi nimi byla i sedmá česká družice VZLUSAT-1 a první slovenská skCUBE, které byly vypuštěny společně 23. 6. 2017.

Hlavní náplní Space Night bude panelová diskuze, které se zúčastní Vladimír Dániel (VZLUSAT-1), Jakub Kapuš (skCUBE) a také Jaroslav Laifr (CzechTechSat/Lucky-7). Během ní se dozvíte více informací o tom, jak náročné je takový CubeSat postavit, jaké výsledky se podařilo během prvního roku získat, jaké jsou možnosti do budoucna a mnhoho dalšího. Na své si tedy přijdou lidé, kteří se CubeSatům věnují, i široká veřejnost.

Space Night IX se bude konat 25. 6. 2018 od 17:30 v Prague Startup Centre na adrese Jungmannova 36/31, Praha 1 (vchod A, 3. patro).

!!!UPDATE!!!

Keynote speaker bude bývalý ředitel NASA Ames Research Center v Silicon Valley Pete Worden. Ano, ten Worden, co má Breakthrough Prize a rozdává ceny za vědu 3x větší než Nobelovky (a tím i největší na světě); generál U.S Air Force, co radí lucemburské vládě s těžbou asteroidů a teď aktuálně připravuje misi k Alfa Centauri. 

Z důvodu omezené kapacity je povinná registrace: http://bit.ly/spacenightix.

Dorazte společně s námi oslavit první rok VZLUSAT-1 a skCUBE na oběžné dráze! Vstup je zdarma