Veletrh vědy 2018

Začátek: 7. 6. 2018 - Konec: 9. 6. 2018

Čas: 10:00-18:00

Místo konání: PVA EXPO PRAHA

business | panelová diskuze | studenti | veletrh | veřejnost

Letos více než 100 expozic 

Nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy – takový bude čtvrtý ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR.
Největší populárně naučná akce svého druhu v ČR představí výsledky práce českých vědeckých elit a inovačních firem od 7. do 9. června 2018 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Veletrh vědy představí rekordní počet expozic. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty.

 

Rekordní počet interaktivních expozic

Zájemci si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech a zapojí se do soutěží a vědeckých dílen, projdou laserovým bludištěm nebo si vyzkoušejí práci ve fotokomoře. Návštěvníci se také mohou těšit na Superpočítače, které se v mezinárodním měřítku podílejí při vývoji léků, nových materiálů, letadel i automobilů. Seznámíte se s novým cvičným proudovým letounem L-39. Díky virtuální realitě zažijete pocity pilotů v pilotní kabině. Projdete si pracovnou Antonína Holého, ve které vznikal lék proti HIV a vyzkoušíte si experiment „trolley problem“ neboli „tramvajové dilema“.

 

A co ještě?

Kromě dílen a expozic se návštěvníci mohou těšit na vědecké show, panelové diskuze a promítání filmů. Od 7. 6. do 8. 6. bude také otevřena kariérní zóna, kde mohou zájemci získat cenné tipy z firem, Akademie věd a ostatních zúčastněných organizací. 

 

Vstup je zdarma, tak neváhejte a dorazte!

 <<